Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pizza Dilema

15. 11. 2014

Tohle je povídka na přání pro mojí dobrou kamarádku Týnu, která taky píše povídky :,). Piš dál Týno, snad se ti povídka bude líbit :D. 

     Stojím před zkouškou života, srdce mi buší a já zrakem čtu všechny ty názvy. Z nejrůznějších vůní linoucí se restaurací se mi motá hlava a já mám co dělat abych neslintala na menu. Mám takové dilema, zvládnu jen sedět za stolem, čučet do toho menu a tiše slintat. Tolik druhů,tolik chutí áá proč to je tak těžké? Prosím, poraďte mi někdo, jakou pizzu si mám objednat?

Co třeba Margheritu? Vypadá dobře, je v ní sýr. Ňam sýr a pak jsou v ní dokonce rajčata, nic se nevyrovná chuti sýru zapečeného v rajčatech. Ale zase ta pizza Clasic, je v ní jak sýr, tak rajčata a nechybí tu šunka. Uf mám co dělat abych neposlintala menu jen z té sladké představy. Ale zase ta Regina je taková pestřejší. Je tu vše co mám rád. Sýr, rajčata, šunka a žampiony! To je snad sen, už nemohu zadržovat své touhy. Musím si objednat co nejdříve pizzu! Cítím jak umírám touhou, jak mé chuťové buňky přímo volají po této gurmánské lahůdce.

I když Regina vypadá skvěle, Piccante je taky zajímavá pochoutka. Sýr, rajčata, herkules a feferonky, mám ráda ostrá jídla. Proč tu musí mít tak rozsáhlou nabídku pizz? Jo protože to je pizzerie, už přes ten hlad ani nemyslím. Ušklíbnu se a čtu dál menu. Paola, pizza která přímo lichotí mému žaludku. Dobroučká rajčata, sýr který zbožňuju, žampiony, nic se nevyrovná sklouznutí žampionu do žaludku, nechybí tu kukuřice, kukuřice to zlaté potěšení. A je tu i salám herkules, tak božský salám. A je tu i vysočina! To tu peče bůh? Paprika, ach té plody. Plody mého potěšení. Uzený sýr, málem poprskám menu. Uzený sýr, lahůdka bohůů. Ááá proč to musí být tak těžké? 

,,Paní máte už objednáno?" Ozve se milý hlas číšníka, vykouknu zpoza menu a ztěžka se na něj usměju. ,,Ještě ne děkuju" odpovím a schovám se zase za menu. Přemáhám se abych si nezačala rvát vlasy. Proč? Proč? Proč to musí být tak těžký?! Prosím bože smiluj se a spas mou duši. Co sem udělala tak špatného, že mě trestáš tímto rájem? Áá pomoz mi bože. 

,,Číšníku? Přineste mi prosím od těchto pizz kousek, šlo by to?" Požádám a vyjmenuju pizzy. Pikolík súsměvem odejde do kuchyně a já zavřu menu. Než se naději, před sebou mám od každé pizzy kus a láduju se těmi bohy vybranými dobrotami. Mám pocit dokonalé blaženosti. Teď bych mohla umřít.Jsem v ráji! Má duše byla spasena.

                                                                        Konec :D

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

..

(Kristý Davidová , 15. 11. 2014 23:09)

Tak to je geniální !! :DD Takhle jsem se ještě u povídky nezasmála.A ten konec .... vše je vyřešeno ! :D :33 DÍKY <3:))

Re: ..

(Adminka, 15. 11. 2014 23:11)

Děkuju :D, takovýhle povídky píšu poprvé, nová zkušenost :D. Sama jsem se smála když sem to psala :,D. Nemáš zač <33 :))